Czy spanie na plecach w ciąży szkodzi dziecku?

Dzień dobry, jestem obecnie w 26 tygodniu ciąży. Ostatnio przeczytałam, że spanie na plecach jest w ciąży wyjątkowo niezdrowe. Próbowałam spać na zalecanym lewym boku ale kończy się to bólem i skurczami. Proszę o informację czy śpiąc na plecach szkodzę dziecku czy sobie bo to mnie bardzo martwi.

Proponuje spac w takiej pozycji, aby bylo wygodnie Pani. Spanie na plecach moze uciskac naczynia i powodowac niedokrwienie lozyska jezeli zlokalizowane jest na tylnej scianie macicy, aczkolwiek zaleca sie aby kobieta spala tak jak chce, aby sie wysypiala.