Spanie w pozycji siedzącej po wszczepieniu ekspanderoprotez

jak dlugo po wszczepieniu ekspanderoprotez musze spac w pozycji siedzacej i tylko na plecach jest to uciazliwe i nie wygodne czy bol lopatek czy plecow to normalne przy takim zabiegu

Szanowna Pani, po endoprotezopalstyce biodra, jeżeli zabieg przebiegał bez powikłań, nie ma potrzeby spania w pozycji siedzącej. W szczególnych przypadkach lekarz przeprowadzający leczenie operacyjne może, jeżeli jest to konieczne, zalecić pacjentowi niestandardowe postepowanie pooperacyjne. W razie wątpliwości sugeruję kontakt z ortopedą, który Panią operował . Powinien udzielic Pani wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące samego zabiegu jak i dalszego leczenia pooperacyjnego. Pozdrawiam