Czy Spironol osłabia skuteczność Logest

Witam! Lekarz rodzinny przepisał mi spironol (1 tabletka dziennie) na zbieranie sie wody w organizmie. Przyjmuje antykoncepcje doustna (LOGEST) i obawiam sie, ze przepisane mi przez lekarza tabletki moga zaklocic jej dzialanie. Czy przyjmujac logest i spironol jednoczesnie jestem w 100% zabezpieczona??

Lek. Tomasz Budlewski

Nie powinna zachodzić reakcja. Proszę jednak pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.