Czy spowodowany jest demografizm?

Witam serdecznie, bardzo proszę o odpowiedz na pytanie. Jestem alergikiem, uczulony jestem na pyłki traw i zbóż. Ok rok temu zauważyłem ze występuje u mnie demografizm, otarcie czy podrapanie skory wywołuje pojawienie sie pokrzywki czerwonej i silnego świądu, dochodzi potem do fali domina jak zacznę sie drapać to jest coraz gorzej. Stosuje loratadyne ktora zażywam zaraz po wystąpieniu świądu. Zazwyczaj 1 dawka wystarczy na 3-4 dni. Prosze odpowiedIc czym spowodowana jest dermografia. Pozdrawiam

Witam. Dermografizm jest jednym z rodzajów pokrzywki, spowodowanej reakcją alergiczną na mechaniczne drażnienie. Jeśli skóra ma tendencję do powstawania tego rodzaju zmian oprócz leków antyhistaminowych należy dbać o odpowiednie poziom jej nawilżenia, najlepiej przy pomocy dostępnych w aptekach emolientów.