Czy środek ochronny przy stosowaniu doustnej antykoncepcji działa?

Witam! Mam prawie 18 lat i współżyje od roku z chłopakiem zabezpieczając się prezerwatywami, niestety powoli mamy tego dosyć i chciałabym zapewnić nam inną ochronę przed niechcianą ciążą, a mianowicie tabletki antykoncepcyjne. Jedyne co mnie martwi, to to, że od wielu osób słyszałam, że od hormonów ciało przybiera na wadze, a ja mam ładną figurę i nie chciałabym sobie jej psuć. Czy to prawda, że każda kobieta, która stosuje tabletki antykoncepcyjne tyje? I czy nowy środek ochronny przy stosowaniu doustnej antykoncepcji działa przeciwko zmianie figury?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przybranie na wadze jest jednym z najmniej groźnych skutków niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Ponadto można łatwo mu zapobiec kontrolując dietę, hormony zawarte w tabletkach mogą zwiększyć apetyt, ale zapewniam, że nie zawierają kalorii. Co do suplementu diety, o którym Pani pisze, to nie niweluje on bezpośrednio wpływu antykoncepcji na organizm. Składa się on głównie z ekstraktów z ziół, które mają wspomóc obciążoną wątrobę, zwiększyć libido, na spadek którego często skarżą się kobiety zażywające antykoncepcje hormonalną oraz ułatwić spalanie tłuszczu. Na pewno nie usuną one wad tabletek hormonalnych "jak ręką odjął", ale niektóre kobiety sobie je bardzo chwalą.

Pozdrawiam serdecznie!