Czy stan podgorączkowy może być objawem ciąży?

Dzień dobry. Jestem mama trzymiesięcznej dziewczyni, karmię ją piersią. Dziś rano wstałam z gorączka, 37,5stopni. Boję się że mogę być w kolejnej ciąży. Proszę o pomoc czy mam zrobić test, czy się nie martwić i obserwować się?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może są to objawy rozwijającej się infekcji wirusowej. Oczywiście może Pani wykonać test ciążowy, jeśli podejrzewa Pani ciążę.