Brak okresu, ból piersi i stan podgorączkowy a ryzyko ciąży

Witam. Miesiączkuję nieregularnie i wczoraj 3 sierpnia powinnam dostać okresu. Nie dostałam, moja temperatura wynosi 37st i bolą mnie piersi oraz czasami mam bóle podbrzusza jak na okres. Kochałam się z chłopakiem tydzień temu, ale zabezpieczaliśmy się i na pewno nic nie pękło. Czy mogę być w ciąży?? Strasznie się boję...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z w/w opisu wynika, że nie było sytuacji zagrażającej ciążą. Ale oczywiście dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.