Czy stosowanie dildo jest bezpieczne?

Witam panstwa mam pytanie czy stosowanie dildo jest bezpieczne czy cos sie z tym wiarze jakies ryzyka czy stosujac dildo mozna w ukladzie kobiety cos uszkodzic jakies choroby.Czy stosujac dildo to prawda ze majac nieregularne cykle mozna sobie wyregulowac poprzez stosowanie go

Dzień dobry!

Stosowanie dildo jest całkowicie bezpieczne (podobnie jak stosunek), jeśli urządzenie nie jest uszkodzone, nie ma odpadających elementów czy ostrych krawędzi. Ważne jest też utrzymywanie jego higieny, bezpiecznie przechowywanie oraz mycie przed i po użyciu. Dla większego bezpieczeństwa można korzystać z lubrykantów.

Masturbacja dildo nie powoduje jednak regulacji cyklu miesiączkowego (jeśli jego przyczyną są np. zaburzenia hormonalne).

Pozdrawiam!