Czy stosowanie spalacza tłuszczu mógł wywołać nadczynność tarczycy?

Witam mam pytanie. ostatnio wykryto u mnie nadczynność tarczyny i mam pytanie z tym zwiazane , czy spalacz tłuszczu mógł spowodować nadczynność ?

Dzień dobry,

Substancja,którą Pani przyjmowała mogła w swoim składzie zawierać hormony tarczycy i wywołać u Pani tyreotoksykozę dającą objawy takie jak w nadczynności tarczycy. Wszystko zależy co to był za "spalacz tłuszczu" i z jakiego źródła pochodził. Niektóre substancje mogą wywołać proces autoimmunologiczny prowadzący do rozwoju nadczynności tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz