Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych wpływa na wyniki badań?

Witam, czy w jakimkolwiek badaniu jest możliwe, po wyniku stwierdzenie czy są przyjmowane tabletki antykoncepcyjne czy nie? Czy te leki wpływają na wyniki badań?

Lek. Katarzyna Szymczak

W przypadku działań niepożądanych mogą powodować wzrost enzymów wątrobowych i parametrów krzepnięcia, ale po samych wynikach nie widać że to antykoncepcja spowodowała ich nieprawidłowe wartości.
Pozdrawiam