Czy stosunek homoseksualistów jest bezpieczny?

Witam. Pytanie kieruję do seksuologa. Przejdę od razu do sedna. Jestem homoseksualistą. Chcę uprawiać bezpieczny sex z moim parterem. Czy jeśli jestem pewien że ani ja ani on nikogo na boku nie ma i że nie jesteśmy zarazeni wirusem HIV czy innym i dbamy o swoją higienę intymną to możemy uprawiać sex (chodzi o sex analny) bez prezerwatyw, bez obawy o zarazenie wirusem HIV?

Dzień dobry!

Jeśli obydwaj Panowie właściwie wykonaliście testy na obecność wirusa HIV (tzn. w odpowiednim czasie od poprzednich kontaktów seksualnych, czy innych sytuacji ryzykownych) i wyniki są negatywne, to nie istnieje możliwość zarażenia podczas Waszych kontaktów.

Warto jednak zapoznać się z innymi okolicznościami, poradami dot. seksu analnego, także kwestii zdrowia.

Pozdrawiam!