Stosunek seksulany po pieszczotach analnych

mąż poprosił mnie kilka dni temu żebym popieściła jego odbyt palcem, zrobiłam to bez użycia rękawiczek oboje jesteśmy zdrowi nie mamy żadnej choroby typu hiv czy innych.Kładąc palec poczułam coś jakby kupę porobiłam jeszcze chwilkę nie pamiętam czy zrobiłam też z przodu żeby strzelił i czy umyłam ręce od razu czy dopiero rano. Czy mogę uprawiać seks z mężem z użyciem prezerwatywy czy po tym robieniu palcem w odbycie jest jakieś ryzyko choroby?? skoro jesteśmy oboje zdrowi i czy może być sex?

Dzień dobry!

Nie istnieje tu ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, ale sam kontakt z odbytnicą czy kałem - nawet u osób generalnie zdrowych - może być ryzykowny ze względu na naturalnie znajdujące się w kale drobnoustroje, bakterie.
Podczas kontaktów analnych warto korzystać z prezerwatywy, a także po zbliżeniu umyć ręce.

Pozdrawiam!

Bardzo proszę udokładnić pytania, bo nie jest jasne, czy chodzi o kontakty waginalne, czy analne...
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl