Czy strach przed ciążą powoduje urojenia?

prosze powiedzieć czy jest możliwe zeby wystąpiło 5 krwawień z odstawienia, wszystkie test z krwi i moczu negatywne , usg dopochwowe wykonane w po 2 i 3 miesiacach od stosunku nic nie wykryło. pytam poniewaz od prawie 5 miesiecy zyje z paranoja o ciąży w której nie chciałabym być. boje sie bo zauwazyłam ze z moich piersi po ściśnięciu wypływa biała wydzielina, czy ten strach przed niechcianą ciążą powoduje ciąże urojoną i dlatego pojawia się biały wyciek?

Elżbieta Rhone

Witam,
jeśli badanie beta HCG z krwi i USG wykonane po 2 i 3 miesiącach od stosunku nie wykazały ciąży to na pewno nie jest Pani w ciąży. Niepokojące jest natomiast to co pisze Pani o białej wydzielinie z piersi - należy koniecznie udać się do lekarza i to wyjaśnić. Najprawdopodobniej nie jest to związane z ciążą, ale może być skutkiem wysokiego poziomu hormonu prolaktyny - często jego poziom jest podwyższony u młodych kobiet (rzadko natomiast pojawia się wyciek z brodawki). Proponuję udać się najpierw do ginekologa.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza