Czy stres może być powodem braku okresu u 12-letniej dziewczynki?

Kiedyś się o to pytałam, ale mam jeszcze jedną przyczynę. Czy stres może być powodem 4 miesięcznego braku okresu u 12-sto letniej dziewczynki? Nie jest traktowana ulgowo w domu. Ma ze sobą problemy. Jest bardzo uzdolnionym dzieckiem, szkoda, że rodzice tego nie widzą. Takiej życzyłabym każdym, ale oni uprzykrzają jej życie, a ta płacze po nocach. Nie widzi sensu życia i jeszcze się denerwuje przez ten okres. Czy dlatego może go długo nie mieć? I w jaki sposób może powrócić do normalności?

Lek. Tomasz Budlewski

Miesiączka w tym wieku może być bardzo nie regularna. Proszę udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.