Czy suchy kaszel i duszności przy niewielkim wysiłku to objaw choroby?

Od miesiąca czasu utrzymuje się u mnie suchy kaszel. Mam również objawy duszności przy niewielkim wysiłku. Nie mam gorączki. Jestem osłabiony. Z trudnością wchodzę na drugie piętro. Nigdy nie chorowałem na serce, lecz ostatnio, przy badaniu EKG, lekarz stwierdził, że mam powiększoną lewą komorę serca. Żadne leki wykrztuśne, które dostępne były w aptece bez recepty nie pomagają. Chcę nadmienić, że jestem palaczem. Zdzisław, 60 lat
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, gdyż do postawienia prawidłowej diagnozy niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego, w połączeniu z badaniem fizykalnym oraz badaniami dodatkowymi, których doboru dokona lekarz na podstawie uzyskanych w wywiadzie i podczas badania informacji.

Opisane objawy mogą wskazywać m.in. na niewydolność serca, nie można wykluczyć choroby układu oddechowego. Są to oczywiście wybrane choroby spośród wielu potencjalnych dających podobne objawy.

Pozdrawiam