Duszności podczas wykonywania czynności w pozycji pochylonej oraz podczas posiłku

O czy mogą świadczyć duszności podczas wykonywania czynności w pozycji pochylonej oraz podczas posiłku. Takie objawy ostatnio często mi się nasilają. Mam 62 lata. Jestem kobietą. Do tej pory duszności miałam podczas wysiłku jak: szybszy spacer,szybsze wchodzenie po schodach lub pod górkę. W czasie takich czynności mam często zaburzenia pracy serca. Źle sypiam często się budząc.

Lek. Tomasz Budlewski

Niezbędna jest wizyta u lekarza i badanie pacjenta, bez podstawowych informacji i bez badania fizykalnego nie jestem w stanie udzielic porady. Należy w pierszej kolejności wykluczyć kardiologiczne i pulmonologiczne przyczyny duszności. Proszę udać się do lekarza POZ.