Nasilający się ból w klatce piersiowej podczas zmiany pozycji

Witam. W dniu dzisiejszym co jakiś czas boli mnie w klatce piersiowej (między piersiami) ból się nasila w przypadku zmiany pozycji ciała, pochyleniu czy też głębszym oddechu. Miałam już wcześniej uciski w klatce piersiowej ale nigdy się nie nasilały podczas ruchu tak jak dziś. Serce mam przebadane w sierpniu tego roku-nic nie stwierdzono. Leczę się na nerwicę. Czy powinnam się niepokoić dzisiejszymi objawami?

W przebiegu zaburzeń nerwicowych często obserwujemy tzw somatyzacjie, czyli ( w dużym skrócie ) odpowiedz ciała na zaburzenia dotyczące psychiki ludzkiej. Bóle takie są jednym z nich. Jednak, somatyzacje stwierdzamy przez wykluczenie innych przyczyn, więc proponuje udać się do lekarza POZ, który będzie mógł przeprowadzić diagnostykę.