Czy Sumbucs Kids jest dozwolony w ciąży?

Czy Sambucus Kids można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Sambucus Kids jest suplementem diety w postaci syropu. Jak sama nazwa wskazuje jest on przeznaczony dla dzieci już od pierwszego roku życia. Szczególnie zalecany jest w okresie jesienno-zimowym, kiedy infekcje występują najczęściej oraz w stanach zmniejszonej odporności oraz osłabienia organizmu. Produkt ten wspiera działanie układu odpornościowego i korzystnie wpływa na drogi oddechowe.

Sambucus Kids w swoim składzie zawiera starannie dobrane ekstrakty z owoców bzu czarnego. Składnik ten jest dozwolony w czasie ciąży, jednak dla bezpieczeństwa powinno się konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę wszystkie leki i suplementy, które chce przyjmować ciężarna. Zachęcamy więc do kontaktu z ginekologiem.

Właściwości oraz zastosowanie czarnego bzu zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod następującym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czarny-bez.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.