Czy świąd skóry powstał po tym leku?

Od 3 dni biore Meviret,od 2 dni bardzo swędzi mnie ciało najbardziej dlonie ręce ,stopy.Czyje także ucisk pod prawym żebrem.Czy to skutek leków?Jesli tak czym mogę załagodzić świąt?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

świąd podczas przyjmowania leku Maviret, jest jednym z działań niepożądanych wymienionych na ulotce leku. Prawdopodobnie uścisk, który Pan czuje pod żebrem, nie jest związany z przyjmowaniem tego leku. W Pana przypadku najlepiej byłoby skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który zalecił stosowanie tego leku i poinformowanie go o występujących objawach, w celu zmiany substancji leczniczej, jeśli to możliwe. Do czasu wizyty może Pan zastosować leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty, które powinny uśmierzyć świąd, ale takie, które nie będą kolidowały z przyjmowanymi przez Pana lekami.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uczulenie-alergeny-wziewne-alergeny-skorne-katar-sienny

https://portal.abczdrowie.pl/uciazliwe-swedzenie-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.