Czy świerzb da się wyleczyć?

Witam, od 3 miesięcy próbuję pozbyć się świerzbu, byłem już u kilku lekarzy, smarowałem permetrynę (która niszczy delikatniejszą skórę) oraz crtotamiton, nic nie pomogło choć rygorystycznie stosowałem się do zaleceń, czy to się da w ogóle wyleczyć? Słyszałem o iwermektynie, aczkolwiek w Polsce nie jest ona dostępna w formie dla ludzi.

Świerzb da się wyleczyć. Jeśli leczenie nie jest skuteczne, to należy się zastanowić, czy to na pewno świerzb. Jeśli jednak tak, trzeba pomyśleć, czy leczono wszystkich domowników i czy oprócz samego leczenia wykonano należycie pranie i prasowanie ubrań, pościeli, ręczników itd. Jeśli to wszystko spełniono, to pozostaje zmienić lek, może na tradycyjną maść Wilkinsona? Pachnie nieładnie, brudzi, ale pomaga.