Czy szczepić dziecko z obniżona odpornością na pneumokoki?

Witam serdecznie. Jestem mama Anastazji. Córeczka ma 2 lata i 4 miesiące. Od urodzenia walczyliśmy z Nią, miala bardzo upośledzonych uklad odpornościowy. Igg, iga praktycznie zerowe. Na ten moment wszystko prawie wróciło do normy. Mieliśmy zaległości w szczepieniach obowiązkowych ale udalo sie je nadrobic, dodatkowo ma szczepienie na pnumokoki. W naszym mieście pojawila sie epidemia zolataczki typu A. Czy szczepic corke? Slyszalam ze dzieci przechodza to bezobjawowo a ja bardzo boje sie odczynow

Lek. Tomasz Budlewski

najlepiej udać się do lekarza pediatry a by zdecydował o diagnostyce i ew wykluczeniu oraz wykonania szczepienia bez obaw.