Czy szczepionka domięśniowa jest lepsza od doustnej?

jak nazywa się szczepionka którą można zastosować po ukończeniu 6-tego roku życia do mięśniowiec zamiast doustnie, czy szczepionka do mięśniowa jest lepsza od doustnej? podobno doustne posiadają w składzie rtęć itp? czy to jest bezpieczne?

Większość szczepionek podaje się domięśniowo. Tylko niektóre doustnie. Zależy to od rodzaju szczepionki czyli od jakiej choroby ma chronić. Nie ma szczepionek na wszystko. Są za to szczepionki poliwalentne, ktore uodparniają na kilka chorób. Wszystkie nowoczesne szczepionki są wolne od rtęci i nie jest ta żaden problem.