Czy szwy w mostku po operacji na otwartym sercu są niebezpieczne?

W wieku 6 lat przeszłam operacje na otwartym sercu ASD2 lekarze pozostawili mi w mostku 3 szwy ponieważ do rany wdał się gronkowiec złocisty, szwy przy dotyku bolę często w tych miejscach pękają naczynia krwionośne. Czy te szwy są niebezpieczne mój kardiolog twierdzi, że przy urazie może dojść do poważnego zakażenia, kto mi je może wyciągnąć, czy jest to możliwe i czy jest to zabieg który może powodować duże powikłania ponieważ lekarze z dawnego szpitale umywają ręce. Proszę o szybką odp.

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu wynika, że faktycznie szwy mogą być źródłem zakażenia lub innych problemów w przyszłości, dlatego sugeruję kontakt z torakochirurgiem, który oceni możliwość i konieczność ich usunięcia. Bez szczegółowej oceny historii choroby i badan obrazowych nie jestem w stanie ocenić ryzyka związanego z ewentualną operacją.