Czy ta hemoliza to jakaś pomyłka laboratorium?
Jestem po badaniu OGTT (12.01.2018), obciążenie glukozą 75 g. Badanie dało następujące wyniki: glukoza w mg/dll: na czczo: 81,86 Normy: 74,00 - 106,00 po 1 godzinie: 146,64 po 2 godzinach: 102,60 insulina w uU/ml: na czczo: kod ICD9 L97, hemoliza zakres ref. 2,6 - 24,9 po 1 godzinie: 156,5 po 2 godzinach: 110,8 Czy ta hemoliza to jakaś pomyłka labolatorium? Krew na morfologię z rozmazem, glukozę na czczo i insulinę na czczo pochodziła z tego samego pobrania. W morfologii wyszły małe odchyły, poprzednio też, ale lekarz mówił, żeby sie tym nie martwić, bo w ciąży to normalne (26 tc). WBC w tys./ul: 9,1 norma 4,0-9,0 RBC w mln/ul: 3,77 norma 3,80-5,30 HGB w g/dl: 11,3 norma 12,0-16,0 HCT w %: 34,3 norma 36,0-46,0 granulocyty podzielone w %: 72 norma: 50-70 limfocyty w %: 23 norma: 25-40 Zrobiłam też tego dnia badanie ogólne moczu, wyszło wręcz wzorowo. Dla porównania mam też wyniki sprzed 1,5 roku, z tego samego badania (27.10.2016): glukoza w mg/dll: na czczo: 79,41 Normy: 74,00 - 106,00 po 1 godzinie: 87,04 po 2 godzinach: 69,23 insulina w mU/L: na czczo: 6,4 Normy: 3.0 - 28,0 po 1 godzinie: 71,71 po 2 godzinach: 57,53 po 2 godzinach: 69,23 Proszę o interpretację.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Wyniki mogą swiadcyc o zbyt dużym wydzielaniu insuliny konieczna wizyta u diabetologa