Czy ta pasta jest bezpieczna dla zębów?

Dzień dobry, czy używanie pasty z hydroksyapatytem zamiast fluoru to dobre rozwiązanie? Mam na myśli czy jest to bezpieczne dla zębów czy lepiej zostać przy fluorze?

Działanie hydroksyapatytu można porównać do wypełnienia, potocznie zwanego plombą. Podczas mycia zębów hydroksyapatyt uszczelnia mikropęknięcia, które powstały na powierzchni szkliwa. W ten sposób wzmacnia je, a zęby stają się mniej wrażliwe na czynniki, które zwykle powodują nieprzyjemne doznania: zimno, gorąco albo słodki lub kwaśny smak.

Jeżeli skład pasty do zębów jest udoskonalony o hydroksyapatyt wapnia, powierzchnia zębów staje się bardziej odporna na działanie bakterii i kwasów oraz gładsza, dzięki czemu odbija światło i daje efekt bielszych zębów.