Preparaty na wzmocnienie zębów

Czy można jakimiś lekami wzmocnić zęby żeby były bardziej odporne?
ponad rok temu

Witam.
Lakowanie wykonywane w Gabinetach Stomatologicznych to zabieg profilaktyczny wykonywany w zdrowych zębach stałych i mlecznych. Dzięki lakowaniu eliminuje się możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach.Kolejnym zabiegiem zwiększającym odporność zęba jest fluoryzacja.FLUOR POMAGA W REMINERALIZACJI I ZAPOBIEGA DEMINERALIZACJI.
Pamiętaj o tym , by szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie pastą zawierającą fluor - pomaga to zapobiegać próchnicy .

Witam. Osoby, które mają dużą skłonność do próchnicy powinny przykładać szczególną wagę do higieny jamy ustnej. Przede wszystkim trzeba wyeliminować wszystkie ogniska próchnicze, zdjąć kamień nazębny i wdrożyć prawidłowe nawyki higieniczne. 1.Zęby myjemy minimum 2 razy dziennie, przez co najmniej 3 minuty (ideałem byłoby umyć po każdym jedzeniu) 2.Szczotka najlepiej miękka, niezbyt mocno dociskana ( myje czubek włosia). 3. Ruchy wymiatające lub okrężne ( powierzchni wargowo-policzkowych nie szczotkujemy ruchami "ucho-ucho"). 4. Szczotkujemy wszystkie powierzchnie zębów a szczególnie te trudno dostępne (od strony języka, okolice przy szyjkowe, ostatnie zęby od tyłu) 5.Dokładnie nitkujemy (40% powierzchni zębów jest niedostępne dla szczotki- miejsca styku). 6.Czyścimy język. 7.Płuczemy płynem do płukania. Co do rodzaju past i płynów, ja jestem zwolenniczką past bez fluoru ze względu na jego toksyczność i fakt, że powoduje rozmiękanie zębiny jeśli jest ona odsłonięta. Fluor utwardza tylko szkliwo z zębiną źle się obchodzi.Z naprawdę dobrych preparatów chroniących przed próchnicą poleciłabym Pani zestaw ApaCare. W jego skład wchodzą : ApaCare - pasta do zębów , ApaCare & Repair Gel - który regeneruje uszkodzone szkliwo oraz ApaCare Liquid, który usuwa skutki początkowej fazy powstawania próchnicy (remineralizacja). Niestety zestaw nie należy do najtańszych. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka. Należy myć zęby przynajmniej 3 razy dziennie a najlepiej po każdym posiłku. Obowiązkowo przed szczotkowaniem należy użyć nitki dentystycznej w celu oczyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami. Dodatkowo można stosować płyny zawierające fluor, szczególnie polecane jeżeli po jedzeniu nie możemy umyć zębów.
Preparatem wzmacniającym polecanym wszystkim pacjentom jest GS Tooth Mouse. Można go nabyć w dobrych gabinetach stomatologicznych.