Czy tabletka awaryjna działa również przy nadwadze?

Witam ! 12 marca uprawiałam stosunek bez zabezpieczenia, lecz nie doszedł do mnie, był to dzień owulacji, po 14 godzinach zażyłam eskapelle, zasnełam po niej, a po 5 godzinach dostałam lekkiej jednorazowej biegunki, Mam pytanie czy duża możliwość jest zajścia w ciązę? Wyczytałam, że podobno, gdy ma sie nadwagę to tabletka praktycznie nie działa :/

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, ryzyko zajścia w ciążę istnieje, ale jesli przyjeła Pani tabletkę jest znacząco mniejsze. Jesli chodzi o nadwagę wszystko zależy od tego jakiego stopnia jest nadwaga.