Czy tabletki antykoncepcyjne ochronią, jeśli pękła prezerwatywa?

  Witam. Biorę tabletki Y** od pół roku. Codziennie, mniej więcej o tej samej porze rano (około 8-9). Ponadto używamy z moim partnerem prezerwatyw. W trakcie stosunku pękła nam prezerwatywa. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Dodam, że tego samego dnia wzięłam czwartą tabletkę z blistra. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Jeżeli regularnie przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne to prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo małe, nawet jeżeli się nie stosuje dodatkowych form zabezpieczenia. W celu weryfikacji można wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!