Czy tabletki będą działać, jeśli wezmę je o kilka dni wcześniej?

Pomyliłam się trochę z obliczeniami i wzięłam tabletki o 3 dni za wcześnie. Nie uprawiałam w tym czasie seksu. Wystąpiła miesiączka, a ja w tym czasie zażyłam tabletki. Wcześniejsze miesiące były ok. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na działanie tabletek? Czy przestaną działać?

Redakcja abcZdrowie

Skrócenie przerwy między kolejnymi opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych nie zmniejsza skuteczności ich działania.