Czy tabletki były zażywane zgodnie z zaleceniami?

Od miesiąca zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od samego początku występowało plamienie, teraz (od razu po tym jak doszło po raz pierwszy do stosunku) ustało ono i w dalszym ciągu się nie pojawiło. Co może być tego przyczyną? Tabletki były zażywane zgodnie z zaleceniami. (17 lat)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Plamienia są częstym działaniem niepożądanym w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej. Ustanie plamienia w po stosunku jest zwykłym zbiegiem okoliczności, być może weszłaś w drugą fazę cyklu. Nie widzę powodu do niepokoju.

Pozdrawiam