Czy tabletki dopochwowe Clotrimazolum są bezpieczne?

Witam,czy tabletki dopochwowe clotrimazolum 100mg są bezpieczne w 37 tygodniu ciąży?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kategoria B co oznacza, że badania na zwierzętach nie wykazały działania nipożądanego dla płodów lub było takie działanie niepożądane na zwierzętach ale u kobiet w ciąży nie zanotowano takiego ryzyka. W ciąży i w okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.