Plamienia w 8 tygodniu ciąży u 22-latki

Witam jestem w 8 tygodniu ciąży nie wiedzac o tym przez 3 dni brałam antybiotyk zamur 250mg co 12 godzin, jaki wpływ ma on na dziecko, bylam u ginekologa z plamieniem dostałam leki na podtrzymanie i plamienia ustaly czy mogly być od antybiotyku, miałam również swad pochwy stosowałam clotrimazolum i globulki vagikal proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Lek ten należy do kategorii B czyli Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu. Więc raczej nie powinno mieć wpływu. żeby stwierdzić przyczynę konieczne jest badanie lekarskie. nie sadze aby było to działanie leku. Proponuje koniecznie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.