Stosowanie wziewów a starania o ciążę

Witam. Czy lek na astme Budiair 200 wziewny jest bezpieczny podczas ciąży i starania się o dziecko?

Lek. Tomasz Budlewski

Lek ten należy do grupy B wg klasyfikacji stosowania leków w czasie ciąży czyli Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu. Proponuję udać się do lekarza pulmonologa prowadzącego leczenie. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.