Czy tabletki hormonalne to dobry pomysł?

Mam 19 lat. Moim problemem są bardzo małe piersi. Zaczęłam miesiączkować w 10,5 roku i właściwie od wieku 13-14 lat w ogóle nie urosły. Mam budowę gruszki więc górę ciała mam dość drobną. Właściwie od wczesnych lat często się odchudzałam - boje się czy to czasem nie jest powodem braku wzrostu piersi. Jakiś czas temu przeczytałam w jakimś artykule w gazecie o tym, że jest możliwość aby lekarz zapisał specjalne leki hormonalne, które sprawią, że biust zacznie rosnąć. Czy to prawda i czy to nie jest niebezpieczne?

Witam serdecznie.

Leki hormonalne stosuje się w przypadku stwierdzonych niedoborów hormonalnych w organizmie. Aby to stwierdzić konieczne jest wykonanie badań hormonalnych.
Osoby dotknięte niedoborem hormonów płciowych mają najczęściej problemy z miesiączkowaniem - najczęściej brak lub rzadkie i skąpe miesiączki, a także nie są rozwinięte tzw. drugorzędowe cechy płciowe - takie jak piersi, owłosienie pod pachami i w okolicach intymnych. W takich przypadkach przyjmowanie specjalnych leków hormonalnych może spowodować ich rozwój.
Jeżeli jednak hormony są w porządku, miesiączkuje Pani prawidłowo, a piersi są po prostu Pani urodą nie ma co liczyć na działanie cudownych leków. Dla pocieszenia powiem, że piersi rozwijają się w pełni dopiero w okresie ciąży i karmienia, poza tym zwiększają się także wraz z ogólnym przybieraniem na wadze.

Pozdrawiam serdecznie