Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki już działają?

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne C****t. Jednak nie rozpoczęłam ich w 1 dniu miesiączki a przed okresem. Mam nieregularny okres. Czy tabletki działają antykoncepcyjnie od zażycia pierwszej tabletki? Czy działają jedynie jak się je rozpocznie brać prawidłowo? (tzn od pierwszego dnia okresu?) Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Tabletki będą działać jednak nie będą zabezpieczać przed ciążą od razu. Istnieje pewna możliwość wystąpienia owulacji w ciągu pierwszego tygodnia ich zażywania. Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze siedem dni regularnego zażywania. Po tym czasie tabletki powinny przejąć kontrolę nad układem hormonów płciowych w organizmie i nie dopuścić do owulacji, jeśli tylko będą regularnie zażywane. 

W takim schemacie rozpoczęcia przyjmowania tabletek występuje też większa szansa na krwawienia śródcykliczne w ciągu brania pierwszych opakowań.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy