Czy tabletki mogą być przyczyną wysokiego poziomu żelaza?

Witam, mam 28 lat. Odebrałam wyniki badań morflogicznych. Mam bardzo wysoki poziom żelaza, wynik 221 (37-170). Niższe neutrocyty 1,29 (2,25-7.35), oraz wyższy cholesterol 233 (115-190). Reszta wyników w normie. Przyjmuje jedynie tabletki antykocepcyjne (naraya - od 4 lat). Czy one mogą być przyczyną wysokiego poziomu żelaza? Dodatkowo mam częste bóle głowy, oraz wypadają mi włosy. Powinnam udać się do jakieś specjalisty, czy powtórzyć badania za jakiś czas? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyższy poziom raczej nie wynika z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, sugeruję kontrolę tych parametrów za 2-4 tygodnie i wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam