Czy mając wysoki poziom żelaza, można jeść jakiekolwiek mięso?

Czy majac wysoki poziom żelaza można jeść jakiekolwiek mięso...co w ogóle można jeść???
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam

Proszę przyjrzeć się czy nie przyjmuje Pani jakichś preparatów, witamin, tabletek, które mają wysokie dawki żelaza. Należy ograniczyć mięso i wędliny do 2 razy w tygodniu na miesiąc i po tym czasie jeszcze raz spróbować wykonać badanie krwi żelazo. Jeśli wyniki będą nadal wysokie to proszę skonsultować je z lekarzem w celu poszerzenia badań o bardziej szczegółowe w celu wykrycia przyczyny.
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

0
Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław
53 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Nie wiem jaki Pan obecnie ma poziom żelaza, ale jeśli jest zwiększony, należy przede wszystkim poszukać tego przyczyny.
Mięso i wędliny warto ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu (nie tylko ze względu na żelazo, ale ogólne zdrowie). Wyższy poziom żelaza występuje też czasami u osób spożywających regularnie niewielkie ilości alkoholu (piwko, lampka wina dziennie). Powodem większej ilości żelaza mogą też być przyjmowane leki i suplementy diety.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty