Czy tabletki na odchudzanie mogą mieć związek z brakiem miesiączki?

Biorę tabletki na odchudzanie Ortiop 50.Dostalam zaburzenia menstruacjne nie mam od miesiąca miesiączki,robilam test ciążowy wyszedł negatywnie pomocy

Lek. Wojciech Zygmunt

Nadmierne zmniejszenie masy ciała może powodować zaburzenia miesiączkowania pod postacią rzadkich miesiączek. Ponadto lek Oritop (jako lek przeciwpadaczkowy!) może powodować zaburzenia miesiączkowania. Nie wiem skąd ma pani ten lek, ale polecam przerwać jego stosowanie. Oprócz kilku wyjątków (zalecanych w ekstremalnych sytuacjach i powodujących wiele niepożądanych efektów) leki "na odchudzanie" nie są zalecane w celu redukcji masy ciała. Należytym postępowaniem jest leczenie dietetyczne wraz z regularną i dostosowaną indywidualnie aktywnością fizyczną. Pozdrawiam i życzę zdrowia.