Czy tak długie krwawienie to sprawa normalna? Jak temu zaradzić?

Mam 22 lata i 13 miesięcy temu urodziłam dziecko. Od 11 miesięcy stosuje antykoncepcje - A****, ze względu na to, że karmię dziecko piersią. Mój problem polega na tym, że od około 4 miesięcy krwawię, jakby miesiączkuję. Byłam z tym u ginekologa, przepisał mi C****, pomagało mi do czasu kiedy je stosowałam, tzn. miałam tylko plamienia. Gdy tabletki się skończyły po dwóch dniach powróciło mocne krwawienie. Czym to może być spowodowane? Czy muszę odstawić dziecko od piersi żeby brać jakieś mocniejsze leki? A może to antykoncepcja którą biorę? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyną krwawień najprawdopodobniej jest środek antykoncepcyjny, przeznaczony dla matek karmiących, a przez to pozbawiony estrogenu. Kobiety często krwawią w niekontrolowany sposób podczas przyjmowania tej antykoncepcji. Myślę, że w wieku 13 miesięcy może Pani spokojnie odstawić dziecko od piersi i zmienić tabletki antykoncepcyjne na zawierające estrogen lub, alternatywnie, zdecydować się na prezerwatywę bądź naturalne metody planowania rodziny i odstawić sztuczne hormony zupełnie.

Pozdrawiam serdecznie!