Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zacząć brać tabletki jeśli karmię piersią?

Czy mogę zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne karmiąc piersią, a nie mając okresu? Czy po skończonym opakowaniu pojawi mi się okres? Wiem, że pierwszą tabletkę powinno się wziąć w czasie pierwszego dnia okresu. Po porodzie krwawiłam lekko 33 dni, przez 5 kolejnych było sucho, po 5 dniach dostałam 7-dniowy okres, a w tym miesiącu też mam sucho, bez plamień. Dodam, że urodziłam córkę 16 marca 2010, poród był krótki, siłamy natury, bez komplikacji, a przed ciążą - okres regularny.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam.

Podczas karmienia piersią niewskazane są tabletki 2-składnikowe czyli estrogenowo-progesteronowe, takie jak większość tabletek, z uwagi na dawki estrogenów, które przedostają się z mlekiem do krwioobiegu dziecka i mają na nie niekorzystny wpływ.

Ale są tabletki progesteronowe, które mogą spokojnie przyjmować kobiety karmiące. Proszę więc zgłosić się do ginekologa, który dobierze Pani odpowiedni rodzaj antykoncepcji.

Pozdrawiam.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy