Czy mogę zacząć brać tabletki jeśli karmię piersią?

Czy mogę zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne karmiąc piersią, a nie mając okresu? Czy po skończonym opakowaniu pojawi mi się okres? Wiem, że pierwszą tabletkę powinno się wziąć w czasie pierwszego dnia okresu. Po porodzie krwawiłam lekko 33 dni, przez 5 kolejnych było sucho, po 5 dniach dostałam 7-dniowy okres, a w tym miesiącu też mam sucho, bez plamień. Dodam, że urodziłam córkę 16 marca 2010, poród był krótki, siłamy natury, bez komplikacji, a przed ciążą - okres regularny.

Witam.

Podczas karmienia piersią niewskazane są tabletki 2-składnikowe czyli estrogenowo-progesteronowe, takie jak większość tabletek, z uwagi na dawki estrogenów, które przedostają się z mlekiem do krwioobiegu dziecka i mają na nie niekorzystny wpływ.

Ale są tabletki progesteronowe, które mogą spokojnie przyjmować kobiety karmiące. Proszę więc zgłosić się do ginekologa, który dobierze Pani odpowiedni rodzaj antykoncepcji.

Pozdrawiam.