Czy taka opuchlizna to normalny objaw po leczeniu zęba?

Witam. We wtorek miałam wykonane leczenie kanałowe dolnej 5tki. Po leczeniu wykonano RTG zęba - kanał wypełniony w całości. Niestety pojawiła się u mnie opuchlizna policzka po stronie leczonego zęba - czy to jest normalny objaw? Dodam, że nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych.

Po leczeniu endoodntycznym może pojawić się obrzęk. Jeżeli leczenie było przeprowadzone na jednej wizycie pod mikroskopem a na RTG jest wszystko ok to nie ma powodów do obaw i jest potrzebny czas. Jeżeli opuchlizna będzie się powiększała można włączyć antybiotyk.