Powiększająca się opuchlizna po rozwierceniu zęba

od poniedziałku mam rozwiercony ząb i biorę antybiotyk. od kilku dni byłam na tabletkach przeciwbólowych - dziś ból ustąpił. opuchlizna od poniedziałku cały czas powiększała się - jakby rozlewa się po policzku i w dół pod brodę. czy to normalne i jak długo ta opuchlizna może się utrzymywac? po dwóch tygodniach mam się udac na leczenie kanałowe. martwi mnie jednak to rozchodzące się opuchnięcie.kiedy powinno ustąpic?

Witam, antybiotyk zaczyna działać po 24-48 godzinach.Po tym czasie możemy stwierdzić czy jest skuteczny czy nie.Ząb został otwarty prawdopodobnie w celu odbarczenia i drenażu wydzieliny ropnej. Jeżeli obrzęk powiększył się może kanał czy kanały, bo nie napisała Pani który to ząb, zatkał się jedzeniem i wydzielina nie ma ujścia.Radziłabym wcześniej zgłosić się na wizytę bo 2 tyg. to zbyt odległy termin w przypadku rozpoczętego leczenia kanałowego, tym bardziej, jeżeli ząb jest otwarty.Pozdrawiam