Czy taka sytuacja z pieprzykiem jest możliwa?

Dzień dobry, Na piersi mam od wielu lat pieprzyk. Nigdy na niego nie zwracałam uwagi ale mam wrażenie że troszkę jakby się zmienił kształtem. Nie chcę od razu myśleć negatywnie, ale chcę się upewnić - czy jest możliwe aby rak skóry pojawił się na fragmencie skóry (pierś) która nigdy nie była narażona na promienie słoneczne? Czy tego typu choroba jest tylko w miejscach opalanych przez słońce? Pozdrawiam
KOBIETA, 33 LAT 7 miesięcy temu

Zmiany barwnikowe mogą zmieniać kształt i barwę niezależnie od lokalizacji. Dynamiczne zmiany mogą świadczyć o potencjale do "złośliwienia". Z tego powodu powinna Pani udać się do dermatologa, który przeprowadzi badanie dermatoskopowe i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Może Pani również skorzystać z pomocy chirurga, usunąć zmianę z odpowiednim marginesem i wykonać badanie histopatologiczne wycinka.