Anaftin a jego skuteczność

Witam. Od miesiąca zmagam się z jak myślałam afta, lecz używam anaftin i wcale nie jest lepiej, jest gorzej, boli mnie cała szczęka, mam problemy z jedzeniem, bo nie jestem w stanie otworzyć szerzej ust. Zmiana jest na wewnętrznej stronie policzka, bliżej gardła i są to takie białe plamy, i guzki strasznie bolesne. Czy muszę iść do lekarza, czy wyleczę to skuteczniejszym lekiem niż anaftin? A może powinnam stosować anaftin dłużej i poczekać na rezultaty? Sama już nie wiem, aczkolwiek wydaje mi się, że stosowanie anaftinu dłużej mija się z celem, ponieważ poprawy nie widać żadnej, naprawdę żadnej, a wręcz powiedziałabym, że jest gorzej. Czy mogłabym prosić o polecenie jakiegoś skutecznego leku na afty? Coś na pewno skuteczniejszego niż anaftin. Czy w moim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza? Z góry dziękuję za każdą poradę i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję spróbować dentosept, w razie braku poprawy w ciągu kilku dni, wtedy na pewno wizyta u lekarza.
Pozdrawiam