Czy taki naczyniak to coś poważnego?

Kobieta 38 lat, od około roku pogłębiający się ból w dolnym odcinku kręgosłupa, ból jest praktycznie cały czas (nawet podczas snu) wzmaga się po wysiłku fizycznym. Wyniki MR odcinka lędźwiowego. "Odcinek lędźwiowy kręgosłupa o spłyconej fizjologicznej lordozie. Wysokości trzonów kręgów prawidłowa.W zakresie trzonu kręgu L3 naczyniak wymiaru 7mm. Krążek m/k L3/L4 z cechami dehydratacji bez pm. Sygnał pozostałych krążków m/k prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k niezwężone ,rezerwa płynowa przedrdzeniowa zachowana. Rdzeń kręgowy,stożek rdzenia prawidłowy, izo-intensywny. Obniżenie wysokości krążków m/k Th10/Th11 do Th12/L1 z zaznaczonymi cechami ich dehydratacji oraz odcinkową nierównością blaszek granicznych trzonów kręgowych. Otwory m/k na tych poziomach bez cech stenozy" Na co wskazują takie wyniki i czy potrzebne jest jakieś leczenie oprócz rehabilitacji (myślę, że to będzie na pewno). Czy ten naczyniak to coś poważnego? Wizyta u ortopedy dopiero za miesiąc. Z góry dziękuję

Jest Pani młodą kobietą 38 lat ; Podaje Pani, od około roku pogłębiający się ból w dolnym odcinku kręgosłupa, ból jest praktycznie cały czas (nawet podczas snu) wzmaga się po wysiłku fizycznym. Wyniki MR odcinka lędźwiowego. OPIS MRI do interpretacji klinicznej Ważny PACJENT I OBJAWY ; "Odcinek lędźwiowy kręgosłupa o spłyconej fizjologicznej lordozie. Wysokości trzonów kręgów prawidłowa.W zakresie trzonu kręgu L3 naczyniak wymiaru 7mm. Krążek m/k L3/L4 z cechami dehydratacji bez pm. Sygnał pozostałych krążków m/k prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k niezwężone ,rezerwa płynowa przedrdzeniowa zachowana. Rdzeń kręgowy,stożek rdzenia prawidłowy, izo-intensywny. Obniżenie wysokości krążków m/k Th10/Th11 do Th12/L1 z zaznaczonymi cechami ich dehydratacji oraz odcinkową nierównością blaszek granicznych trzonów kręgowych. Otwory m/k na tych poziomach bez cech stenozy" Opisane zmiany nie są duże , a naczyniak niewielki , Nie powinny powodować aż takich dolegliwości Ważny stan ogólny, inne obciążenia; nastrój, sen; gimnastyka; stosowane leki, ale też emocje , lęki, niepokoje i stresy...

Ważna pełna konsultacja , Kompleksowa ocena stanu ogólnego , sprawności, nastroju, trybu zycia

Pozdrawiam i zapraszam