Czy taki niedowład kończyny dolnej mogł świadczyć o udarze lub wylewie?

Witam Serdecznie Czy około 10 minutowy niedowład kończyny dolnej ( tak jakby noga odmawiała posłuszeństwa ) może świadczyć o udarze lub wylewie? Pozdrawiam Piotr

Może po prostu to wynik ucisku / unieruchomienia nogi, odwodnienie ?? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna! Pełne badanie, ocena wyników labor; inne schorzenia? ogólny stan Pacjenta ?? Wskazany zdrowy tryb życia, regularny sen, unikanie alkoholu i używek!, regularne posiłki, płyny; dużo płynów bo upały...
Badanie EEG , ew MRI do decyzji Neurologa ; Pozdrawiam, zapraszam