Czy taki okres można uznać za obfity?

Mam 40 lat nie rodziłam Nie współżyje ostatnio. Podczas okresu zużywałam zawsze ok 10 podpasek. Czy taki okres można uznać za obfity. Bardzo często zaczyna się minimalnym plamieniem Trwa 3 dni do jakiego wieku jeszcze będę krwawić?

Trudno określić bez badania. Sugeruję wizytę u ginekologa, wykonanie badań hormonalnych. Jeżeli lekarz uzna, że krwawienie jest zbyt obfite, prawdopodobnie zasugeruje badanie wyskrobin. Menopauza występuje zwykle ok 45 roku życia, jest to jednak kwestia osobnicza.