Czy taki pieprzyk to zmiana czerniakowa?

Witam. Mam taki problem że mój pieprzyk na plecach zawsze był nieregularnego kształtu ale od około 4 miesięcy zaczął się jakby wysuszać. Robi się twardszy i bardziej wysuszony a w dniu dzisiejszym kawałek tej zmiany odpadł. Czy jest to powiązane z czerniakiem? Wizytę u dermatologa mam za miesiąc a jest to stresujące.
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zmiany w pieprzykach mogą mieć różne przyczyny, a ich wysuszanie się i twardnienie nie zawsze musi być związane z czerniakiem. Czerniak jest rodzajem nowotworu skóry, który może występować np. w formie pieprzyka. Jednakże nie wszystkie nieprawidłowości w pieprzykach są związane z rakiem.

Co do oceny, czy zmiana może mieć podłoże nowotworowe, to niestety musi Pani poczekać na wizytę u dermatologa. Odpowiedni specjalisty po przeprowadzeniu badań będzie w stanie postawić Pani dokładną diagnozę i zaplanować ewentualne leczenie.

W międzyczasie proszę monitorować stan swojej skóry i zapisywać obserwacje.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-czerniak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.