Czy taki sposób poruszania się jest dopuszczalny?

Dzień dobry, 31.05.2022 złamałam kostkę boczną prawej nogi bez przemieszczenia (Weber A). Noga w gipsie, w międzyczasie byłam na 3 kontrolach ortopedycznych. Na ostatniej, 21.07.2022 (ponad 7 tygodni po wypadku) po wykonaniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził „obecność szerokiej szczeliny złamania, brak cech zrostu”, mimo że gdy pokazywał mi zdjęcie, wskazał na obszar, gdzie widać jakby kość „zrosła” się w połowie. W związku z ogromnym świądem pod gipsem, ściągnięto mi go i dano ortezę (but Webera, wysoki) - lecz nadal mam zakaz obciążania kończyny. Kolejna kontrola będzie po 4 tygodniach (18.08.2022). Lekarz stwierdził, że albo noga będzie operowana, albo po następnej kontroli mnie „puści do ruchu”, mówiąc jednocześnie, że jest „optymistą”. Czy jest możliwe, by po tym okresie (ponad 11 tygodni) operacja była konieczna? Zauważyłam też, że przy chodzeniu o kulach gdy delikatnie podeprę się nogą w ortezie (gdy praktycznie nie czuję żadnego obciążenia kończyny, ledwie dotykam podeszwą buta podłogi) nie czuję żadnych dolegliwości. Czy taki sposób poruszania się jest dopuszczalny? Czy mogę uczęszczać do fizjoterapeuty na jakieś konkretne zabiegi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam, odnośnie zabiegów fizjoterapeutycznych polecam doskonalenie chodu i terapię manualną, do tego można sie posiłkować między innymi polem magnetycznym który przyśpiesza zrost.