Czy taki wygląd skrzepu po wyrwaniu zęba jest prawidłowy?

Witam, wczoraj miałam wyrwaną dolną siódemkę. Wszystko przebiegło spokojnie, bezproblemowo. Po pół godzinie wyjęłam tampon, jednak krew sączyła się dość mocno przez kolejne dziesięć godzin (do trzeciej w nocy). Czytałam na forum, że aby zatamować krwawienie powinnam przykładać lód - tak zrobiłam i ustało. Dzisiaj wszystko było w porządku, bólu nie odczuwam, skrzep się wytworzył. Martwi mnie tylko to, że skrzep jest brunatny z lekkim odcieniem szarego i wystaje poza krawędź dziąsła, a konkretnie jest on również na jego boku. Moje pytanie brzmi - czy tak powinno być? Oraz po ilu dniach to się zmieni? Czy skrzep w końcu odpadnie, gdy dziura się zagoi?

Dzień dobry,
wygląd skrzepu jest prawidłowy, w końcu on odpadnie i wtedy dziąsło będzie zagojone. Cierpliwości :-)

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula